East Lincoln High School

• Ninth-grade A Honor Roll: Elizabeth Antonio-Serrano, Erin Atkinson, Coleton Banks, Savannah Bennett, Taylor Braswell, Candace Burgin, Audrey Cardwell, Tyler Carver, Christopher Cox, Mackenzie Crocker, Jaxson Floberg, Kathryn Freeman, Alyssa Fuller, Madison Geerken, Caroline Golightly, Savannah Gunnels, Hope Hanna, Kristopher Harris-Pitton, Alix Howard, Macey Johnston, Daniel Kosmala, Justine Martinescu, Raven McCorkle, Tristan Pike, Nicholas Quigley, Raymond Robinson, Luke Rogers, Madison Rowles, Meagan Rowles, Kaitlin Shacklette, Brett Shanklin, Morgan Shipp, Denver Smith, Kelsey Smith, Brock Sparks, Chazz Surratt, Jessica Thibault, Lea Thompson, Mallory Thrall, Juan Tinajero, Amber Villanueva, Madeline Woodie and Cristina Wylie.

• Ninth-grade A/B Honor Roll: Kasen Alley, Justin Annas, Alyssa Atwell, Darius Barquero, Brandon Boone, Katelyn Byrd, Caleb Carpenter, Ryan Carsley, Dallas Carter, Caroline Childress, Robert Clow Jr., Alexander Cooper, Sammie Cunningham Jr., Michael Daniel, Matthew Davis, John Douthit, Sydney Dowdy, Hayden Duggins, Kaelyn Edwards, Magdalyn Foley, Brendan Gallagher, Destaney Gibson, Madison Gibson, Weston Gibson, Chrissah Glenn, Brittany Godfrey, Mariah Graham, Logan Harris, Torey Haynes, Susan Hedger, Kristle Henderson, Madison Herman, Zachary Holder, Autumn Holt, Alix Howard, Destin Huggins, Andrew Jones, Brandi Jones, Asia Knox, Kassidy Kowchefski, Lucas Lambeck, Rachael Lindsay, Austin Linkous, Nicholas Loftin, Cyntell Logan, Forest Lowry, Dillon Luna, Carly Manlove, Lucas Marcinko, Darren Martin, Lydia Martin, Cecilia Martinez-Jaime, Tyler McCutchan, Margaret Medina, Emily Michael, Payton Mills, Autumn Mitchem, Taylor Morgan, Daniel Mulcahy, Delaney Nance, Cindy Nguyen, Taylor Nichols, Carrie Nivens, Heidi Parker, Nicholas Pless, Danielle Poteat, Spencer Riddle, Frank Rohr, Dalton Roseberry, Alexzander Rudolph, Jaylen Scott, Karilynn Smith, Lydia Smith, Aylin Solorzano, Jessica Sowards, Taylor Streicher, Malasia Talbert, Dylan Tobeler, Jared VanHee, Lauren VanHee, Bradley Vanderwerken, Gabrielle Villarreal, Tyler Vinson, Christopher Vondohlen, Marty Ward, Shelby Warwick, Chandler Williams, Joseph Worth, Allison Wright and Jose Zavala Lemus.

• 10th-grade A Honor Roll: Adelyn Ballard, Grant Bishop, Carly Brannan, Zachary Brown, Kelsie Cooke, Rebekah Dellinger, Miranda Eckard, Cassidy Farar, Jessica Flack, Christina Funk, Jacob Greene, Savanna Groft, Brooklyn Hoyle, Nathan Johnson, Samuel Krehnbrink, Ashley Little, Brenna Loendorf, Allison Marsh, Alexandra McClure, Courtney McMillion, Amy McNulty, Haylie Parks, Bryce Rolles, Zachary Shirley, Allison Shive, Elizabeth Sisk, Alexandra Smith, Kacy Steiger, Jeffrey Stephens Jr., Christopher Tomberlin, Covan White, Parker Whitley, Jarod Wong and Montana York.

• 10th-grade A/B Honor Roll: Lillian Aldrich, Derek Archer, Grant Athey, Dalen Bass, Jessie Blake, Ezenma Brinson, Garrett Brooks, Jessica Brooks, Shawn Brothers, Jordin Calloway, Briana Chrisley, Olivia Danese, Shianne Deese, David Dyer, Hunter Dyson, Samuel Eliason, Amber Faulks, Samantha Faulks, Layla Fields, Cassie Flynn, Nicholas Francis, Bailey George, Tyler George, Angela Gibson, Serra Hallman, Haley Herrick, Ava Hicks, Katie Holt, Dustin Jones, Chelsea Larsen, Christian Leatherman, Alison Lovins, Robert Lyman II, Morgan McCaskill, Coby Mente, Johanna Moolenaar, Portia Moore, Connor Moroney, Olivia Northmore, Kirt O’Keeffe, Christy Pardue, Alfred Parks, Cason Parrish, Carson Philemon, Shelby Puckett, Ryan Putnam, Cidnie Rabon, Lael Rice, Cortland Richards, Erin Richards, Stephanie Rohr, Codi Slayton, Hannah Slayton, Meghan Smith, Riley Stein, Taylor Tadlock, Andrew Townsend, Bryan Turner, Megan Turner, Samantha Vanderwerken, Erin Waddell, Kendall Wall, William Watson, Ashley Wilson, Ciera Wilson, Rachel Wimberly, Brett Wright, Brandon Xiong and Hannah Yount.

• 11th-grade A Honor Roll: Keanna Anderson, Andrew Avery, Christopher Broadwell, Christopher Buckman, Colin Croat, Molli Dallin, Brittany Dove, Katherine Hernandez, Cynthia Honeycutt, Jean Kulibert, Jessica Kulibert, Megan Lauterer, Brielle Mattner, Kayla McMillan, William Misenheimer, Karissa Mitchem, Cody Mocilan, Katelyn Nickols, Julia Sigmon, Shawnee Suman and Benjamin Unrath.

• 11th-grade A/B Honor Roll: Lauren Annas, Mackenzie Badger, Melissa Badger, Haleigh Bennett, Coriyo Boyd, Moses Boyter, Anthony Cardwell, Miranda Casella, Brianne Dale, Alondra Esparza, Emily Estep, Kassidy Featherstone, Alec Ford, Kelsey Greene, Carly Johnson, Jacob Lambeck, Rachel Lane, William Lizarazo, Catherine Mills, Jared Moore, William Nixon, Cheyenne Patterson, McKinsey Pleasants, Jared Rappe, Susannah Rinaldo, Nicholas Savoie, Anna Shelton, Alexandra Smith, Micah Stockfish, Richard Sumner, Tyler Thibault, Malayah Tucker, McKenzie Underwood, Quinton Watkins, Taylor Wilson and Wesley Wolfe.

• 12th-grade A Honor Roll: Megan Barry, Danielle Blackwell, Courtney Brock, Brittany Dial, Matthew Estes, Shane Estridge, Hannah Fisher, Allison Francis, Jennifer Frix, Mikel Graham, Mason Hackett Jr., Clay Hodges, James Holmes, Kirsten Hudgens, Macy Kincaid, Cassandra King, Jade Loendorf, Janice Martinescu, Haley McGuirt, Kristen Miller, Alexandra Mozina, April Murray, Colin Rohr, Darin Salter, Seth Stockfish, Daniel Sullivan, Joshua Vance, Kyndall Wells, Zachary Werder, Megan Wikle, Justin Williams and Haley Withers.

• 12th-grade A/B Honor Roll: Benjamin Addison, Jennifer Allison, Teanna Anderson, Cassidy Ashley, Megan Bales, William Ballard, Jacob Beaver, Dalton Bell, Taylor Blake, Thomas Caldwell, Alexandria Danese, Dariel Dellinger III, Devin Douglas, Tucker Dowell, Jacob Driver, Samantha Earley, Jesse Earnhardt, Sara Erwin, Abby Fillenwarth, Harrison Finklea, Thomas Francis, Morgan Frye, Lauren Gantt, Kelsey Halstead, Sabrina Hepton, Derek Hilgert, Kelly Hines, Luke Honbarger, Katie Huffman, Julia Isaac, Dylan Johnston, Elise Jones, Kelsey Keeton, William Krehnbrink, Bailey La Stella, Mackenzie Mackel, Emily McCutchan, Matthew Miller, Sydney Newcombe, Atlee Northmore, James O’Keeffe, Addison Parrish, Cecilia Pepper, Cory Petersen, Taylor Rainwater, Samantha Reeves, William Rice III, Bruce Rohr, Jon Scott, Brittany Smith, Dallas Smith, Stephanie Spittle, Alene Stephens, Rachel Stephens, Colton Stortz, Jeremy Tarleton, Kelly Tench, Nina Thach, Eric Theriot, Sarah Turner, Michael Twiford, Jordan Villarreal, Matthew Xiong, Garrett Young and Andrew Yount.

Lincoln Charter School

• Ninth-grade A Honor Roll: Ashley Baich, Mara Bhalla, Aaron Campbell, Madelyn Cary, Joseph Fortkort, Chapel Fowler, Lauren Gilbert, Madeline Hare, Kayla Hayes, Haley Hubeli, Heather Hubeli, Curtis Jackson, Carly Jasinski, Jessica Manion, Kyndall Morrow, Madison NeeSmith, Lindsay Osborne, Rachel Post, Gabrielle Powers, Kirsten Robertson, Meghan Smith, Payton Smith, Lexi Torrence, Jordan Wells and Hannah Wolfe.

• Ninth-grade A/B Honor Roll: Kyle Beyer, Andrew Born, Matthew Brethen, Karsen Campbell, Lanie Cash, Alejandra Cespedes, Morgan France, Hannah Gold, Laney Hager, Ashley Hobbs, James Hodges, Evan Hollar, Lindsay Hoyt, Connor Lisy, Jason Lott, Faith MacDonald, Anthony Minaudo, Brooklyn Morris, Erica Mullis, Stephanie Nance, Thomas O’Brien, Lawrence O’Connor, Brianna Padua, Jaiden Partridge, Matthew Patterson, John Pendergast, Taylor Powell, Nicholas Rice, Anne Scholz, Rachel Sellers, Patrick Smith, Shelby Smith, Collin Stiffler, Jonah Stroup, Brandon Tibbits, Kevin Walsh and Joshua Watson.

• 10th-grade A Honor Roll: Sophia Bhalla, Elizabeth Brethen, Danielle Fowler, Katelyn King, Connor Kirkpatrick, Cole Prommel, Colin Ray, Alyssa Smit and Madeleine Tilley.

• 10th-grade A/B Honor Roll: Natalie Barber, Austin Bouman, Jesse Cason, Betty Cavin, Ryan Cole, Tionte Conner-Fleming, Austin Cronin, Kaitlin Cutler, Alexis DaCosta, Robert Dehart, Matthew Dodge, Caitlyn Edwards, Aimee Ethridge, Bethany Gass, Matthew Greene, Matthew Groff, Thomas Gurowski, Lindsey Hager, Madison Haney, Mitchell Harwood, Megan Hawkins, Kayla Helms, Mikayla Helms, Erin Hoover, Hailey Howard, Halla Jackson, Kyra Johnson, Hailey Johnston, Caleb Kinley, James Kozar, Jaylan Lewis, Hannah Martin, Payton Mensch, Brittany Miller, Tynan Morrow, Courtney Phillips, Logan Reel, Laurel Roser, Nathaniel Scoggins, Madisyn Simpson, Jordan Taylor, Courtney Tucker, Sabrina Twery, John Walker, Bryar Westveer, Makenna Westveer and Abigale Yarber.

• 11th-grade A Honor Roll: Daniel Cary, Alexis Clark, Hannah Dent, Sidney Garman, Emily Gilbert, Leah Griffin, Sarah Haywood and Victoria Jackson.

• 11th-grade A/B Honor Roll: Skye Allan, Veronica Allen, Kaitlynn Ashby, Chase Ballard, Evan Brown, Hayley Carpenter, Ethan Cato, Amanda Catoe, Victoria Cobb, TyJean Dalton-Davis, Katherine Doyle, Kelly Gamble, Christopher Hartman, Christian Hilty, Zachary Hollar, Angela Hoyt, Ashton Johnston, Ashton Laney, Andrew Lappin, Maris Martin, Micah Martin, Megan McElhone, Jordan Miller, Ellen Minaudo, Steffan Mold, Hunter Mullis, Caylon Nagy, Gabriella Padua, Malakai Partridge, Bryson Peterson, Madison Rex, Rebecca Ross, Kaitlin Schreiner, Brittany Uteck, Austin Wagner and Josie Weber.

• 12th-grade A Honor Roll: Benjamin Catoe, James Crane Jr., Kaycee Gass, Rachel Leite, Jazra Standley and Breiyanna Stevermer.

• 12th-grade A/B Honor Roll: Maitland Allen, Hunter Baker, Macy Bell, Megan Bowles, Mary Canipe, Rodney Carmichael, Ashley Cline, Jordan Cummins, Asia DaCosta, Audrey Deese, Megan Depalmo, Addison Fletcher, Taylor France, Steven George, Wil Gilbert, Natalie Green, Ryley Harbour, Ashley Helms, Kayla Helms, MacKenzie Hovis, Logan Kendrick, Sarah Kenley, Nathan Liska, Christie Rhames, David Scoggins, Kaley Skantz, Seth Vanderwerken, Joshua Ward and Seth Whitener.

North Lincoln High School

• Ninth-grade A Honor Roll: Hannah Bain, Andrew Beach, Jack Bennes, Amanda Bentley, Rylie Bragg, Kyleigh Caldwell, Luke Carpenter, Ashley Carson, Emily Clay, Jordyn Connell, Haley Courtney, Xavier Cox, Benjamin DeAngelis, Tanner Doss, Gabriel Ellis, Amanda Ferreira, Emma Fiore, Catherine Formichella, Darby Horton, Jordan Johnson, Riley Jones, Christopher Jorgensen, Collin Labar, Dakota Lamb, Kayla Laxton, Jacob LeQuire, Adam Lineberger, Michael Luke IV, Madison Lynch, Maura McClain, Madeline McDonald, Zachary McKinney, Caroline Mosteller, Makenzie Neesmith, Haley Oakes, Macie Parker, Sydney Roberts, Madeline Sides, Amber Sigmon, Codey Sliwoski, Cole Snider, Catherine Stegal, Lucia Tefel and Maggie Watts.

• Ninth-grade A/B Honor Roll: Alex Akers, Blake Anderson, Emily Beach, Mikayla Beard, Macie Belk, Nathan Berley, Monica Bigham, James Biondi, Kaitlyn Blackburn, Donald Broome III, Devin Brown, Logan Caldwell, Samantha Cantrell, Stormy Carter, Emily Castro, Heath Cosby, Brittney Crawley, Reginald Dellinger, Hailey Donaldson, Shannon Dunn, Tyler Dykes, Robert Esquer, Emma Finnen, Jacob Fiore, Caroline Franck, Justin Gannaway, David Garcia, Addison Gay, William Harkey, Eli Harris, Jacob Haynes, Morgan Holley, Zachary Houser, Carley Huffman, Sarah Hunter, Laura Ialuna, David Ivaniuc, Shane Jarvis, Erin Johnson, Erin Krauth, Mason Lancaster, Emily Lester, Kaitlyn Luckman, Shane Miller, Katelyn Moore, Timothy Moore, Edward Morales-Alvarado, John Morra, Taylor Myers, Hannah Nixon, Caitlin Pauley, Jayson Payne, Madison Pearce, Jeffrey Reep, Melissa Rincon, Mattie Rudd, William Sabattus, Jackson Schappert, Danielle Seelman, Thomas Silva, Claire Steffen, Abbigail Stilwell, Zachary Swauger, Cody Teseniar, Daniel Thompson, Steven Tucker, Samantha Viveiros, Madison Warren, Caliyah Williams, Carter Woodby and Ian Yount.

• 10th-grade A Honor Roll: Cassidy Beal, Kristin Bernatzky, Stephanie Caldwell, Ashley Cardenas, Andrew Cesmat, Virginia Crooks, Casey D’Amato, Joanna Fletcher, Cailee Franklin, Brittney Glover, Ethan Gram, Kyle Hatley, Hailey Helms, Grayson Hull, Jenna Kane, Madison Long, Graham Lundgren, Jaxeli Martinez, Carleen McKenna, Hannah Pratt, Luke Sain, Richard Sexton, Taylor Stamey, Aaron Studdard, Tabor Sykes, Eryn Upton, Zachary Wesson, Heather Wilson, Sydney Wilson and Lindsey Wooten.

• 10th-grade A/B Honor Roll: Austin Abernathy, Grant Allen, Nancy Arevalo, Kaitlyn Bailey, Nicole Barbieri, Ryan Barbieri, Katrina Beal, Casey Beam, Jordan Bird, Benjamin Brooks, Hailey Byers, Chase Caldwell, Austin Cargile, Taylor Carswell, Andrew Cesmat, Connor Chroback, Brittany Cody, Teaira Collins, Devan Cox, Allison Duemmer, Megan Elmore, Alec Escobar, Kyle Forbes, Hollie Fox, Tessa Gardner, Bailey Garmon, Chapman Gordon, Kendra Grigg, Benjamin Hager, Aleshia Harris, Hanna Hayes, Kaytlin Hill, Trenton Holland, Jacob Holley, Abby Hord, Madison Klein, Mikaela Kronk, Matthew Lawson, Charles Magro, Cooper Marshall, Alyssa Merchant, Savannah Merideth, Macy Mitchem, Astrid Montenegro Torres, Stephanie Monterroso, Jared Moore, Barret Myers, Johnathon Nodine, Noah Noonan, Samuel Nuhfer, Sarah O’Rourke, Laura Poole, Katlin Pope, Brandon Powell, Shelby Pratt, Lori Rabun, Shyane Reeves, Ryan Reiser, Paul Sabattus, Matthew Schenck, Gabrielle Solomita, Stephanie Sterling, Daisy Stilwell, Alston Taylor, Elijah Thompson, Brittany Trent, Courtney Trickle, Madison Warlick, Benjamin Webber, McKenzie Weed, Adam Wersching, Noah Woodard and Marti Wright.

• 11th-grade A Honor Roll: Alexandra Castro, Kathryn Champion, Christine Glennon, Alexander Hafner, Arthur Hirst, Phillip Hunter, Holly Jachimiec, Caitlin Jackson, Brendan Johnson, Emily Joyce, Tyler Kale, Shelby Lee, Kendell Magness, Brandon Marik, Cody Marik, Allison McLeod, Benjamin Newman, Joseph Nuhfer, Cristina Patton, Caitlin Potter, Erica Sain, Chase Schleider, Jeremy Sherrill, Justin Sherwood, Aubrey Sigmon, Hunter Sigmon, Morgan Spence and Kristina Wilkins.

• 11th-grade A/B Honor Roll: Zachary Avery, Kelly Bailey, Heather Baker, Kenneth Bass, Jessica Beal, Emily Berry, Amanda Biondi, Ethan Bolick, Austin Borders, Kayla Burchett, Haley Campbell, Brittany Carson, Kandace Caskey, Haleigh Cobb, Cannon Cooper, Adam Cox, Giles Crook, Anna Crosby, Mary Denton, Sinclair Do, Trevor Drennen, Lily Duvall, Antaijah Easter, Hannah Edwards, Kalyn Elkins, Shelby Engborg, Donald Fauteux, Andrew Fea, Austin Ferrell, Celina Figueroa, Hannah Fritts, Christopher Garcia, Joselin Garcia-Rodriguez, Katelyn Gibson, Kaylyn Gideon, Amy Gilleland, Michael Gurdak, Serah Haley, Megan Hall, Matthew Hammitt, Spencer Harris, Michaella Hill, Fallon Huffman, Kacey Jarvis, Sara Jenkins, Lonnie Johnson, Noah Johnson, Hailey Kinsland, Michael Kovalchuk, Dalton Kraklan, Eugene Kresge III, Ryan Leitert, Rebecca Leonard, Joseph Leuelling, Olivia Loeffler, Haley Lowman, Jayden Maddox, Alexandria McCaskill, Tyler McCurry, Lindsey McGinley, Ryan McMichael, Corey McMurry, Cassidy Miller, Sydney Miller, Taylor Minchenberg, Morgan Moore, Patrick Murphy, Kiley Parker, Krystopher Paschen, Benjamin Rayfield, Zachary Reeder, Karmyn Reep, Tanner Reynolds, Jessica Rikard, Hunter Sain, Courtney Schleider, Shannon Setzer, Wesley Shaw, Chelsey Shirley, Breanna Simmons, Elizabeth Sipe, Erica Skinner, Abigail Smith, Alicia Smith, Ryan Stertzbach, Tiffany Stilwell, Grant Studdard, Kelsey Thompson, Hannah Tomovick, Catherine Tucker, Ryan Upton, Tyler Upton, Lauren Voncannon, William Watt, Ethan Wilkinson, Sarah Williamson and Stephanie Williamson.

• 12th-grade A Honor Roll: Caitlin Adams, Brooke Anderson, Christopher Belk, John Biondi, Cody Brooks, Tyler Brooks, Amanda Bullock, McKennzie Caldwell, Courtney Capuano, Kaitlin Chandler, Kayla Conway, Sara Coppick, Courtney Craig, Ashton Creech, Brendan D’Amato, Rebecca DeGregory, Amanda Dewey, Morgan Ellis, Tyler Grove, Neely Hallman, Alidia Hannon, Kayla Harrison, Lauryn Haynes, Michael Johnson, Hannah Lackey, Leslie Leung, Janet Lopez, Ashley Lovelace, Stephanie Lovelace, James McKimm, Patricia Moeller, Jeremy Moore, Emily Moss, Marisa Oaida, Samantha Owenby, Karishma Patel, Evan Peaire, Cohen Pirtle, Kayla Reep, Paul Regan, Kristen Richardson, Andrew Rigley, Michaela Roland, Branden Rosenlieb, Julianna Sides, Andrea Smith, Sharla Sugierski, Emily Sykes, Anna Taylor, Kayla Wallace and Zariah Wingate.

• 12th-grade A/B Honor Roll: Cody Acton, Alexander Ashby, Robert Atwell, Eryn Bach, Sarah Ballard, Cory Blake, Molly Bolick, Eric Bonacore, Christopher Boyle, Latya Brooks, Mallory Bruce, Brandon Burdick, Michael Burke, Hunter Caldwell, Anna Carswell, Katy Cartner, Jordan Castillo-Chavez, Nicholas Cesmat, William Chapman, Daniel Chase, Brielle Cornacchio, Steven Davignon, Scott Deluca Jr., Christina Draper, Hunter Foster, Miranda Frye, Clayton Gannaway, Taylor Gram, Escher Griffin, Madeline Harrison, Justin Henson, Rebecca Hess, Sirkka Hunt, Jonathan Ivaniuc, Timothy Ivaniuc, Laura Jeffcoat, Haley Johnson, Jessica Keever, Justin Kiddy, Abigail Labar, Benjamin Lineberger, Matthew Little, Taylor Lowe, Brooke McCambridge, Coley McClain, Virginia Melton, Alyssa Mocilan, Joshua Mosteller, McKenzie Mull, Connor Noonan, Tristan Putnam, Christian Ramos, Amanda Rantanen, Arthur Re Jr., Dalton Ricker, Dylan Roush, Austen Russell, Joseph Shook, Jason Sigmon, Melanie Smith, Chandler Snider, Jacob Stegal, Brandy Sterling, KateLynne Stull, Charles Thurston, Karissa Townsend, Nguyen Tran, Rachel Urban, Kristen Vanderpool, David Waggoner, Kellie Walker, Kaitlyn Walton, Destiny Williams, Kadrian Williams and Daniel Yount. q